Начало Спорт Исландия герои на Европейското първенство

Исландия герои на Европейското първенство

Отборът-изненада си тръгна с достойнство

537
Сподели

Участието си приключи най-симпатичният отбор на европейското – Исландия. Въпреки почти непрекъснатият проливен дъжд на “Стад дьо Франс”, домакините сразиха най-северния участник с 5:2. Мачът е рекорден по брой вкарани голове на Евро 2016, като надмина предишното постижение в Унгария – Португалия 3:3.

След този мач стана ясно, че французите ще играят срещу Германия за влизане във финала в четвъртък на “Стад Велодром” в Марсилия. Двубоят Уелс – Португалия ще бъде ден по-рано. Французите потушиха изригналия това лято исландски футболен вулкан още през първото полувреме, когато вкараха четири безответни гола. Разписаха се Оливие Жиру, Пол Погба, Димитри Пайет и Антоан Гризман.

Надежда имаше за исландците след почивката, когато Ситгорсон намали, но Жиру върна добрата разлика с второ попадение. Все пак символично последни в мача вкараха исландците чрез Бярнасон, който реализира и първото попадение на това европейско. След сигнала за край на мача, исландците дълго се прощаваха с вярната си публика въпреки нестихващия дъжд.